Kanal D'nin yeni dizisi, muazzam bir reklam kampanyası ile nihayet başladı. Daha ilk sahnelerde Ercan Petekkaya yerine bir başka oyuncu olsaydı dedim kendi kendime; aslında Ercan Petekkaya rolünü  iyi yapamadığından değil bu düşüncem,tam tersi diğer dizilerde olduğu gibi rolünün hakkını vermeye çalışan bir oyuncu fakat bu dizide onun yerine biraz daha yaşlı bir oyuncu daha iyi olurdu, yani yetişkin dört çocuk babası olabilecek biraz daha yaşlı oyuncu biraz daha otururdu diziye. Aslında sorun birazda ailenin çocuklarının yaş ortalamasında; özellikle Yıldız Çağrı Atiksoy' un Ercan Petekkaya'nın kızı olduğu olgusu pek oturmuyor çünkü aynı yaşta gibi duruyorlar. Bu  baba rolu için "Aytaç Arman" gibi yaşı biraz daha kemale ermiş, Türkiye'nin o dönemlerinin duygusunu daha iyi bilen biri seçilebilirdi.
Birde dizilerimizde tüm mahalle bir ailenin sorunlarıyla yatıp kalkıyor edebiyatı biraz yapıştırma kalıyor, yani koskoca bir mahalle işi gücü bırakıp "Ali Kaptan ne zaman mahalleye teşrif ediyor" demiyordur herhalde.
Neyse yine de dizi bayağı izleyiciyi ekrana bağlayacak gibi herşeyden önce Türkiye'nin  yakın tarihi var yine karşımızda; eski giysiler,eski arabalar,otobüsler o dönemlerin tanığı gözlerimizin önünden geçerken farklı duygular yaşanıyor kaçınılmaz olarak...

0 yorum :

Yorum Gönder

 
Haftadan Kalanlar
Top