Şu yazın sıcağında cep telofunu ile çektiğim bir kaç fotoğrafı bilgisayarıma atayım derken, flash disk i hiç bir usb girişi okuyamadı. Ben de dur bakalım şu google amca ne diyor bu işe diye başladım araştırmaya ve bir uzmanın çözüm için yazdıklarını yapmaya başladım; efendim önce Aygıt Yöneticisine ordan da Evrensel Seri Yol Denetleyicisine gittim (Sanki galaksiler arası geziyorum) neyse efendim geldik galaksiye, pardon seri yol denetleyicisine; uzman usb kök hub'ları devre dışı bırak dediği için ben de aynısını yaptım ve bizim bilgisayar kapanıp açıldı, o da ne; ne klavye ne de fare çalışıyor. Bir kaç defa daha denedim olmadı olmadı.
Dur bakalım dedim, internette uzmanlar mutlaka bunun çözümü için bir şey yazmıştır; inanır mısınız bir kaç çözüm yazılmış ve bu çözümler en az bin site tarafından kopyalanıp yapıştırılmış; yani gez dur aynı kapıya geliyorsun. 
Bilgisayar ile yapacağım çok fazla işim olduğundan mutlaka girmem gerekiyor, heyhat yapacak tek şey var Format, o da ne demek ; o kadar birikmiş arşive güle güle demek. Aslında fare çalışsa aynı yere girip usb hub'ları aktif hale getireceğim, işlem bu kadar basit fakat ne klavye ne de fare çalışıyor.
Birden aklıma usb'siz dönemden kalma fare geldi; bulup taktım o da ne çalıştı ve ben de galaksiler arası geçişlerimi tekrar yapıp usb hub'ları aktifledim. Buradan çıkaracağımız ders ; 1- flash diskiniz bozuksa kalkıp usb hub'larla uğraşmayın 2-İnternette her anlatılan çözüm yolunu uygulamayın

0 yorum :

Yorum Gönder

 
Haftadan Kalanlar
Top