49.Antalya Altın Portakal Film Festivali bombayı patlattı; "Hülya Avşar jüri başkanı olacak" ve hemen gündemin baş sıralarına oturdu bu haber, zaten amaç da biraz bu değil midir? Şimdi atıyorum; juri başkanı Nuri Bilge Ceylan, Fatih Akın gibi isimler olsaydı bu gün bu olay bu kadar konuşulur muydu, tabii ki hayır.

Bence Festival düzenleyiciler festivalin popülerliğinin giderek azaldığının hatta "Bak ben bu filmi en iyi film seçtim" demenin de seyirci üzerinde eski havasının kalmadığını biliyorlar ve Dünya genelinde olduğu gibi bu gibi Festivallere biraz magazinsel bir hava katıp gündemin projeksiyonlarını kendilerine doğru çevirmeye çalışıyorlar.

Şimdi gelelim Hülya Avşar jüri başkanı olur mu sorusunun cevabına; bence bal gibi olur bir defa oyunculuk gücü tartışılmaz şekilde iyidir ve bence bu yönünü iyi kullanamayan sinemamız yazık etmiştir, ayrıca gündem de bu konuyu tartışıp Hülya Avşar'ın başkanlığına karşı çıkanlar sanırım festival yarışmasının bir mahkeme, Hülya Avşar'ın da mahkeme başkanı olacağını ve son kararı onun vereceğini düşünüyorlar.

Umarım Hülya Avşar da bu Festivalden sonra Sinemayı biraz daha fazla düşünür ve iyi bir yönetmenle örneğin Nuri Bilge Ceylan veya Şerif Görenle kamera karşısına geçip güzel projelere imza atar.

0 yorum :

Yorum Gönder

 
Haftadan Kalanlar
Top