Bazı takımlar vardır karınca gibi çalışırlar, futbolcular kale önüne top taşır fakat bir türlü beklenen sonuç gerçekleşmez ve 90 dk. sonra sonuç sıfırdır. Kabul edelim ki futbol da gol atarsanız 3 puan alıyorsunuz ve seyirci de özellikle bu sonucu görmek için geliyor stadlara. Bu nedenle forvet önemli; hele zeki, anlık düşünebilen,çevik forvet gidip kalenin önünde de otursa önemlidir. Hiç unutmam 80 li yıllarda galatasarayda Tarık Hosiç vardı; herhalde sahanın her yerinde adımları vardı demek şaka gibi olurdu, adam ceza sahası çevresinde dolanır fakat yeri geldiğinde gereğini yapardı.

Neden yazdım bunları; galatasay için müjde denebilecek bir haber okudum bu gün; "Tuncay Galatasaray'a gelmek için Fatih Terim'e haber göndermiş" galatasaray seyircisinin duygusunu az çok anlayabiliyorum; şaşalı bir şekilde avrupa takımlarına gitmiş Tuncay Şanlı'dan beklenen haberler gelmeyince gelip galatasayda emekli olacak diye düşünülebilir fakat tabirimi mazur görün Tuncay Şanlı'nın ölüsü bile genel olarak çok iyi oturmuş bu  galatasaray takımında muhteşem işler yapar. Tarık Hosiçten bahsetmiştim; Tuncay Şanlı'nın kendi posizyonlarını kendisinin üretebildiğini de golcülüğüne eklemekte de fayda var.

1 yorum :

  1. Değerli site yöneticisi sitenizdeki makaleleri sürekli okuyor ve takip ediyorum yazılarınızı çok özgün buluyorum. Özel baser akşam lisesi firması olarak başarılar dilerim.

    YanıtlaSil

 
Haftadan Kalanlar
Top