Şu ölü yaz sezonunda Orhan Kemal'in "Kötü Yol" eserinden başka "Evlerden Biri" adlı eserini de dizi olarak izleme şansına sahip oluyoruz. Evlerden biri dizisi Kötü Yol dizisine göre sanki biraz daha aceleye getirilmiş gibi; örneğin İskender'in tam olarak nasıl bir karakter oluşturacağı sanırım ancak sonraki bölümlerde tam olarak oturacak çünkü bazen içe kapanık, kekeme bir kişilik sergilerken özellikle kavgalarında gayet farklı bir görüntü oluşturması çelişiyor.
Eseri okumadım bu nedenle bilgim yok fakat bu eser cep telefonlarını, bilgisayarı,interneti kapsam alanı içine alıyor mu? Orhan Kemal eserleri biraz daha böyle şeylerin dışında daha çok insanı ayrıntıları ile incelediğinden tabii ki bir engel oluşturmaz.

Leman karakterini  oynayan Mehtap Bayri, Ayşe karakterini oynayan Gökçe Sezer,Erdal karakterini oynayan Barış Aytaç üst düzey oyun sergiliyorlar.Şemsi İnkaya zaten yerinde dursa dahi bu diziye olumlu hava katıyor. Nursen karakterini oynayan Ceyda Ateş ise biraz daha rolüne ısınmalı diye düşünüyorum çünkü "Ben yarın bu dizide olmayacağım" gibi bir hava yaratıyor gibi.
 
Haftadan Kalanlar
Top