Bir yarışta birinci olmak tabii ki önemlidir bu nedenle Londra olimpiyatlarında 1500 m final yarışmasında altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin doğal olarak daha fazla konuşulacaktır fakat son 600 m'de yarışı forse edip Aslı'ya bu kadar rahat öne çıkma fırsatı  vermeyecek rakipleri olduğu düşünülürse Gamze Bulut'un yaptığı yarışın ne denli başarılı olduğu anlaşılır.

Bir defa Gamze Bulut yarışın son bölümlerinde yarışı forse ederek gerisinde ki gurubun birbirini kollamasını sağlamış ve nefes kontrolünün çok önemli olduğu böyle bir koşuda Aslı'ya gücünü koruyarak son metrelerde depar atma şansı tanımıştır. İkinciliği ise bu güne kadar benim izlediğim yarışlara  göre gerçekten olağanüstüdür; yarışı forse eden genellikle yorulur ve kendisini geçen yarışmacıların genellikle gerisinde kalır ki gamze bir anda 5.sıraya düştü fakat olağanüstü bir depar ile 2. iliğe yerleşti.

Olimpiyatlarda böylesine önemli bir koşuda birinci olup altı madalya almak tabii ki önemlidir bu nedenle Aslı Çakır Alptekin alkışı hak ediyor fakat bu koşunun tüm etapları gözümün önünden geçerken Gamze Bulut'un çıkardığı bir yarışın benzerini daha önce hiç izlemediğimi söyleyebilirim.

0 yorum :

Yorum Gönder

 
Haftadan Kalanlar
Top