Türkiye'de büyük bir futbol takımında Teknik Direktör olana gerçekten Allah kolaylık versin; bir defa bir teknik direktörün hatası nerede olur, nerede olmazı pek bilmiyoruz, kaleci sağa değil de sola yatsa "Vay efendim teknik direktör suçludur" diye ayağa kalkıyoruz.

Marsilya maçında Fenerbahçe iyi bir oyun ortaya koyup başarı grafiği hızla yükselen bir takımı tuşe edip 2-0 öne geçmiş. Bir teknik direktör olarak ne düşünürsünüz; yorulanı oyundan alıp her şeyini ortaya koyarak baskı kuracak rakibi yoracak nefesli bir oyuncu alırsınız, Aykut Kocaman' da bence yerinde bir değişiklik yapıp yorulan Alex'i oyundan alarak ileri geri deparlar atıp Marsilya takımını şaşırtacak Cristian'ı oyuna sürdü.Ayrıca yorgun görünen Sow'un yerine de aynı şeyleri düşünerek Bienvenu’yu aldı. Bence akıllı değişiklerdi fakat rakibin her şeyini ortaya koyan güçlü atakları karşısında defans bocalamaya başlayınca umulmayacak bir son ortaya çıktı ve galip bitirmesi gereken maçı Fenerbahçe 2-2 bitirdi.

Tabii maçın başında güneşli havayı yaşayan fenerbahçe seyircisi de ortam grileşince sanki Fenerbahçe'nin karşısında sıradan bir takım varmış gibi ya da Aykut Kocaman çıkıp oynamış gibi suçlu olarak Aykut Kocaman'a yüklenmeye başladı. Bir teknik direktör takımı çalıştırır,taktiğini verir yerine göre oyuncu değiştirir fakat gerisi sahada ki oyuncuya kalır sen son dakikalarda basit hatalarla gol yiyorsan teknik direktör ne yapsın.
 
Haftadan Kalanlar
Top