Sivas maçında kadroya alınmasına rağmen böyle diyorum çünkü sadece Teknik direktör ve futbolcu arasında değil sıradan insanlar arasında dahi bu kadar ayyuka çıkan tartışmalardan sonra eski Alex ve Aykut Kocaman beklemek biraz saflık olur. Nitekim Sivas maçında sahada eski Alex yok gibiydi; evet pozisyonların içinde vardı fakat kafasında "Acaba Fenerden gider miyim" soru işaretleri ile oynuyordu.


Bir defa Alex Türkiye'ye gelmiş en iyi yabancı oyuncu bunun altını çizmek gerekiyor ki bence kendisi de bunu çok iyi biliyor, tek başına Fenerbahçeye çok maç kazandırdığı da bir gerçek. Aslında bu tarz oyuncuların nazının biraz çekilmesi gerekiyor gibi, benzer durum quaresma olayında da görülmekte; bu adamlar iyi oyuncu olduklarını biliyor ve tabir yerinde ise biraz şımartılmak ve ayrı tutulmak istiyorlar. Aykut Kocaman tabii ki takım disiplini açısından çıkışında haklıdır fakat biraz da medyanın olaya tam kadro girmesi ile Aykut Kocaman ve Alex olayı daha yüzeysel geçiştirilebilecekken şimdi "Dur bakalım kim geri adım" atacak durumuna dönüştü.

Şahsen bu aşamadan sonra Alex Fenerbahçede durmaz diye düşünüyorum kalsa da artık eski Alex gibi oynar mı? Biraz zor gibi...


 
Haftadan Kalanlar
Top